הדרכת Word

גם סבתא שלי יודעת להשתמש ב-Word

מבין כל תוכנות המחשב הפופולריות Word נתפסת בעיני רבים כתוכנה הפשוטה ביותר, מעין "מכונת כתיבה משוכללת" שלא צריך לדעת דבר כדי להשתמש בה. בשליחת קורות חיים אפילו לא נהוג לציין שליטה ב-Word כאחד מכישורי המחשוב של המועמד, שהרי "גם סבתא שלי יודעת להשתמש ב-Word".

אז זהו, שלא. Word היא תוכנה מורכבת מאוד, שמחייבת עבודה מסודרת ומתוכננת היטב ושימוש בסגנונות ובתבניות עבור עיצובים שונים של פסקאות ותווים. כאשר משתמשים רק בסגנון ברירת המחדל - Normal - ומשנים ("דורסים") אותו לפי הצורך, נוצר מגדל קלפים שאולי אינו מפריע כשכותבים שתיים או שלוש פסקאות אבל קורס עד מהרה כשמדובר במסמך מורכב שצריך לבצע בו שינוי כלשהו. בנוסף, עבודה מסודרת חוסכת זמן רב ומסייעת לשוות מראה עקבי ומקצועי למסמכים שאתם כותבים - בין אם מדובר בחוזה משפטי ארוך, במדריך לתוכנה או בסיכומי ישיבות.

Word בגרסתה העברית קיימת בשוק מאז תחילת שנות התשעים, ואני מלווה אותה באופן צמוד ומעמיק החל מגרסתה השנייה, Word 6, שיצאה ב-1994. עוד באותה שנה רחוקה תרגמתי שלושה מדריכי מחשבים וערכתי מדריך אחד עבור הוצאת "פוקוס", ומאז אני עובד באופן אינטנסיבי בתוכנה זו ככתב טכני וכמדריך תוכנה. בניתי עשרות תבניות וליוויתי חברות רבות בתהליכי הטמעה של עבודה מסודרת ונכונה עם התוכנה.

בעבודתי בהדרכות - בין אם בפני קבוצה או אחד על אחד - אני נוכח שוב ושוב לדעת עד כמה רבים אינם מכירים את כללי העבודה הבסיסיים ביותר ב-Word ועד כמה מספר טיפים פשוטים יכולים לסייע להם ולחסוך זמן רב. כמי שמכיר את Word על כל צדדיה, כמשתמש, כמעצב תבניות וכמדריך, אני יודע לזהות בתוך זמן קצר את נקודות החולשה באופן העבודה של האדם או הארגון ויכול לייעל בתוך זמן קצר את שיטות העבודה. ההדרכה, בתוספת רצויה של תבנית חדשה ונקייה משגיאות ושל מדריך סגנון (style guide), תעביר אתכם לעבודה עקבית, אחידה ומהירה ותחסוך לכם שעות רבות של עבודה ותסכול.

רבים הסיכויים שלא רק סבתא שלכם לא ממש יודעת להשתמש ב-Word אלא גם המזכירה בבית האבות של הסבתא, עורך הדין שלכם והמזכירה שלו ואולי גם אתם. אז אם אתם רוצים לעבוד באופן יעיל ולקבל הדרכת Word התואמת לצרכיכם, שתביא אתכם למקום אחר לגמרי מבחינת ידע ומיומנות, אתם מוזמנים ליצור קשר.

בהדרכה תקבלו:

  • נהלי עבודה נכונים
  • חיסכון ניכר בזמן
  • הבנת הטעויות המאטות אתכם ומניעת הישנותן
  • מניעת טעויות הקלדה בטקסטים חוזרים
  • הוראות לשימוש בתכונות המתקדמות של התוכנה
  • הבנה של אופן המספור ב-Word
  • תבנית מסמך בנויה היטב ויעילה
  • יכולת לעבוד באופן עקבי
SmarTXT

חזי אשר

טלפון: 052-6390346

דואר אלקטרוני: info@smartxt.co.il