כי לא כולנו נולדנו עם היכולות של דונאלד טראמפ

"אני מאוד מלומד. אני מכיר מילים, יש לי את המילים הטובות ביותר"

 (דונלד טראמפ, מתוך קמפיין הבחירות לנשיאות ארה"ב, דצמבר 2015)

למרבה הצער, לא כולנו נולדנו עם היכולות של דונלד טראמפ, ולא תמיד המילים שבהן אנו בוחרים להשתמש הן המילים הטובות והמתאימות ביותר. יתרה מזו, גם אם כבר בחרנו במילים הטובות ביותר, עדיין לא בטוח שהטקסט שלנו מושלם מבחינת התחביר, הפיסוק, העקביות, הזרימה וכו', שלא לדבר על טעויות כתיב ושגיאות הקלדה המשוות מראה בלתי מקצועי גם לתכנים המעוצבים ביותר.

מניסיוננו, מאוד קשה לאדם לבצע בעצמו הגהה לטקסט שהוא הגה וכתב. לא פעם אחרי שאנחנו משקיעים ומוציאים מתחת ידינו טקסט מקצועי ומסוגנן, המחשבה לעשות בו שינוי כלשהו קשה לנו ולעיתים אפילו בלתי אפשרית. אלא שבמקרים רבים השינוי הזה הוא לא רק נדרש אלא ממש הכרחי, כי הוא יעשה עבורנו את כל ההבדל בין הצגת הדברים בצורה משכנעת לבין התחושה שלא ממש מבינים אותנו ולא יורדים לסוף דעתנו.

לדוגמא, כשרופא אף אוזן גרון מכין מצגת לכנס מקצועי של רופאים בתחומו, הוא ישתמש במינוח "סינוס אטמואידלי" והוא יכול להיות בטוח שיובן במלואו. אבל אם המצגת מיועדת לקהל הרחב, סביר להניח שאיש לא יבין את כוונתו ולכן טוב יעשה אם יוסיף בסוגריים "הסינוס שנמצא בין העיניים לחלל האף".

הגיוני, נכון? אז זהו בדיוק המקום בו העריכה הלשונית נכנסת לתמונה.

עריכה לשונית מקצועית מוודאת התאמה מרבית של הטקסט שלך לתחום ולקהל היעד, למשלב הדיבור הנדרש (שפה גבוהה / שפת דיבור / שימוש במונחים מקצועיים וכו') – וכן למדיה שאליה מיועד הטקסט כי פוסט לפייסבוק אינו דומה לכתיבת הצעת מחקר למטרה אקדמית.

ב-SmarTXT אנו מציעים עורכים לשוניים בעלי ידע ניכר בשפות, התמחות מיוחדת בענף ההיי טק והרבה מאוד שנות ניסיון בעבודה מקצועית בהוצאה לאור של ספרים.

נשמח לעמוד גם לרשותך בכל משימת עריכה לשונית.

לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר בטלפון: 052-6390346 או בדואר אלקטרוני: info@smartxt.co.il.

פתרון מקיף

פתרון מקיף לכל סוגי התוכן – תרגום, כתיבה, כתיבה טכנית ועריכה שיווקית.

שירות

אצלנו אין פשרות – לא על האיכות ולא על השירות. עמידה בלוחות הזמנים, מענה כולל וכל מה שנדרש לשם הצלחת הפרויקט שלכם.

ניסיון

חברת SmarTXT מביאה עימה ניסיון רב שנים במתן שירותי תרגום, כתיבה טכנית, עריכה לשונית וכתיבה שיווקית.