תרגום מספרדית

ספרדית היא אחת השפות הנפוצות ביותר בעולם, והיא שפת האם השנייה הנפוצה ביותר בעולם אחרי הסינית (יותר מ-390 מיליון דוברים). כלשון המדוברת בכל מדינות אמריקה הלטינית, פרט לברזיל, לספרדית יש חשיבות רבה בעולם המסחר ולפיכך קיים צורך ניכר בתרגומים של תכנים וטקסטים כתובים ממנה ואליה.

אלא שלאור המרחב הגיאוגרפי העצום של המדינות בהן שולטת השפה, קיימים הבדלים לא מבוטלים בין ניבי הספרדית אותה מדברים בספרד לבין זו הנשמעת במדינות אחרות בעולם. כך למשל בדרום אמריקה או במרכזה השפה מעורבת בניבים קריאוליים ומילים הלקוחות מהשפות האינדיאניות, ואילו בספרדית המוכרת בגינאה המשוונית, אין את הבחנה המוכרת בין צורת הפנייה הישירה לצורת הפנייה המשמשת לשם כבוד.

כמו כן, ניתן להבחין כי הספרדית של ספרד היא שפה "תמימה" בהרבה מזו המוכרת ביתר העולם, ומילים רבות השגורות בשפת היום יום בספרד, הן כאלו שלא יעלו על דל שפתיהם של דוברי השפה בדרום אמריקה. כך למשל, בספרד פירוש המילה concha (קונצ'ה) הוא רק המשמעות המקורית – קונכייה כשיש אפילו נשים הקרויות מלידתן בשם  Conchita . לעומת זאת, בדרום אמריקה, concha הוא כינוי לאיבר נשי המזכיר בצורתו קונכייה, וכמובן שהמילה אינה נמצאת בשימוש בחוגים מסוימים ובוודאי שאינה מוענקת כשם מקובל לתינוקת שהגיעה לעולם.

לפיכך, בתרגום לספרדית, חשוב מאוד שהמתרגם יכיר את הניב שאליו וממנו הוא מתרגם ולכן אנו ב-SmarTXT מקפידים להיעזר רק בשירותיהם של מתרגמים מקצועיים השולטים בניב הספציפי הרלבנטי לטקסט בו מדובר.

לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר בטלפון: 052-6390346 או בדואר אלקטרוני: info@smartxt.co.il.

פתרון מקיף

פתרון מקיף לכל סוגי התוכן – תרגום, כתיבה, כתיבה טכנית ועריכה שיווקית.

שירות

אצלנו אין פשרות – לא על האיכות ולא על השירות. עמידה בלוחות הזמנים, מענה כולל וכל מה שנדרש לשם הצלחת הפרויקט שלכם.

ניסיון

חברת SmarTXT מביאה עימה ניסיון רב שנים במתן שירותי תרגום, כתיבה טכנית, עריכה לשונית וכתיבה שיווקית.